Dokunmatik Ekranlar Artık Cildimizde

Giyilebilir teknoloji ürünleri her geçen gün biraz daha hayatın içerisine yerleşmeye başladı. İlk olarak akıllı saatler ve akıllı gözlükler ile başlayan bu yeni teknolojik ürünlere geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Cicret Bileklikler eklendi.

Paris merkezli bir tasarım stüdyosu tarafından dizayn edilen bileklikler bir projeksiyon görevi görerek mevcut mobil cihazlarınızı kolunuzu bir ekran gibi kullanarak yönetmenizi sağlıyor.

Yakınlarınızda bulunan mobil telefonunuz çaldığınızda telefonunuzu elinize almadan kullanabilmeniz, görüşme yapabilmeniz, maillerinizi okumanız, yol tarifi almanız gibi neredeyse telefonunuzun tüm özelliklerini kullanmanıza olanak tanıyor.

Cicret halihazırda Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar için beta aşamasında. Yakın bir tarihte 10 farklı renk seçeneği ile piyasaya giriş yapılması bekleniyor.

Dizaynını tamamlayan firma tüm işletim sistemlerine uygun hale getirilmesi ve ürünün seri üretime alınabilmesi adına bağış toplama sürecinde. İşletim sistemlerine uygunluk için 300 bin Euro, Seri üretime geçilebilmesi için ise 700 bin Euro’ya ihtiyacı olduğunu açıklayan firma, ürünün prototip tanıtımını yaparak bağışların artmasını bekleme koyuldu. Güncel durumda 1 milyon Euro ‘luk bütçenin %15 kadarını topladığını belirten firma şimdi teknoloji alanına yatkın yatırımcıları beklemeye koyuldu.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir